Pro přihlášení a více informací piš na
ozpozemi@gmail.com
OZ a Športový klub Po Zemi vzniklo jako formální zastřešení partie lidí, která spolu podniká především běžecké akce, jako projev náležitosti k týmu, športovému klubu. Organizujeme běžecké kempy v horách Slovenska, Čech a Slovinska, pravidelně se potkáváme během tréninkového procesu, navštěvujeme běžecké závody a vymýšlíme, jak se dál realizovat. Jedním z cílů a brzy snad projektů je snížení množství plastového odpadu na sportovních akcích.
Víc se dočteš ve stanovách na konci stránky.
Letošní léto se chystáme s běžeckým kempem vyrazit do Bílých Karpat, do obce Súš hned pod Javorinou na Slovenské straně. Traily Bílých Karpat nejsou náročné, takže se netřeba bát velehorských štítů.
V týmu máme dva trenéry a fyzioterapeuta, takže jsou v plánu běžecké tréninky, práce v nočním terénu, formy regenerace pro běžce, ranní rutiny ať nejsme diliny :D, fyzio cvičení, povídání o tréninkovém procesu a zajímavých běžeckých akcích, testování trailových bot. Je toho dost a čtením o tom, si to neužiješ.
Chystáme dva turnusy, vždy od čtvrtka večera do neděle. Přidej se do party a pošli email a nebo koukni na FB akce.
Po dvou letech strávených na severu Moravy jsme se rozhodli vyzkoušet i Slovenské kopce. Vyběhli jsme do Štiavnických vrchů a ubytovali jsme se přímo v Banskej Štiavnici. Kemp tak neměl jen sportovní, ale i kulturně-historický rozměr. Základní a úspěšné schéma se nemění - běh a jóga.
Jógu s námi už třetí kemp tahá skvělá Andrejka Peniaková.
Tentokráte jsme k osvědčenému základu přidali saunování a otužování. Byl říjen, ideální čas s otužováním začít.
Štiavnica byla šťavnatá, ještě se do jejich končin vrátíme.
Jsme parta, která neustále něco vymýšlí, a pokud nevymyslí něco parta, tak to vymýšlení zajistím já. Slovinsko je moje slabost, především oblast kolem jezera Bohinj a Triglavu. Pokud se neděje nic zvláštního, tak tam poslední roky jednou za rok trávím čas. Při tom čase v triglavských kopcích mě napadlo ten brutálně vypadající horská prstenec kolem jezera oběhnout a vytvořit tím FKT trasu.
Člověk si plánuje, ale jeho přešlapy ho doženou. Chvíli před akcí, kdy jsem měl trasu společně s Michalem Reptou proběhnout, jsem si natrhl achilovku. Smutek, ale realita. Nahradil mě Peťo, a nakonec aj Michala potahal. Trasu, která nejen brutálně vypadala, ale brutální reálně byla, úspěšne odběhli a vytvořili první FKT v Triglavském národním parku.
V Jeseníkách bylo dobře, tak proč se tam nevrátit. V roce 2019 jsme se posunuli blíže ke Králickému Sněžníku, který jsme si během kempu také vyšvihli. Základní struktura zůstala stejná běh + jóga. Navíc jsme doplnili techniku práce s masázním válcem, Školu chodidla a regenerační bloky - sauna/studený bazének a vyhřívaná káď. V rámci běžeckých tréninků jsme se tentokrát více soustředili na techniku běhu do kopce a seběhy. Nedaleko naší chalupy žije jedna z legend českého ultrasportu, Pavel Paloncý. Začal povídáním o jeho šílených projektech a večer končil v hloučku zvědavců o to, jestli se během pětidenního závodu, dá opravdu spát jen hodinu.
Na konci září 2018 jsme s partou trenérů a jogínkou uspořádali první horský běžecký kemp na hranici Jeseníků a Rychlebských hor v polsko-moravském pohraničí. Tato první parta byla trochu pokusná, protože jsme zde poprvé zkoušeli kombinaci běžecký trénink, jóga a fyzioterapie.
Fokus jsme věnovali technice běhu v členitém terénu, rozboru běžecké techniky, kompenzačním cvičením a józe. Český ultraběžec s ghanskými geny Titus Ablorh namotal přítomné ultrablázny na UTMB a na nočním závodě do vrchu se všichni náležitě vybáli a vyšťavili.
Bylo to testovací beta-provedení, ale k spokojenosti, a tak ne naposled.
©