Běžecké tréninky s trenérem

Jednoduše řečeno, každý rozumíme určité sumě témat a né každý bytový architekt ví postavit most, ne každý herec má specializaci v epidemiologii, nikdo nerozumíme všemu.

I trénování (analýza fyziologického stavu, stavba tréninkového procesu, hodnocení tréninkového procesu, práce na technice pohybu, ...) je odborná robota. Pokud chceš opravdu pracovat na svém potenciálu, vyvíjet se a nechceš se u toho zranit, je trenér člověkem, se kterým chceš spolupracovat.

Chceš trenéra? Napiš, zavolej, ozvi se.

Jak se spolupracuje se mnou?

1. KONZULTACE - potkám se s tebou u kafe nebo videohovoru - pobavíme se o tobě a o mě. Co chceš dosáhnout, co už máš za sebou, jak žiješ a co která strana od spolupráce očekáva - většinou: ty výsledek a já peníze :D  

2. SPORTOVNÍ VYŠETŘENÍ - pošlu tě na spiroergometrii (sportovní zátěžové vyšetření) - potřebuji vědět, jak na tom tvoje tělo je, v jakém stavu je tvoje fyziologické nastavení, co už zvládá a kam ho máme dostat. Bez této znalosti, je spolupráce trochu věštění z kouzelné koule.

3. TRÉNINKOVÝ PLÁN - postavím ti plán na základě bodu 1. a 2.

4. INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKY - práce na technice, kondičně/koordinační tréninky, videotréninky

5. ANALÝZA PROCESU - v pravidelných intervalech si plán updatujeme/ voláme si/ konzultujeme. Sportovcovo fyziologické nastavení se vyvíjí a postavit plán na x týdnů dopředu nemusí vždy klapnout. Ladíme, abychom se dostali co nejblíž tvým cílům.Mé pilíře běžecké přípravy

1. Vědomí a pochopení motivu a cíle

Je na tobě, jaký máš motiv k pohybu a k jakému cíli směřuješ. Jestli je to zábava, hubnutí, kondice, výkon. Je důležité to vědět. S tímto vědomím na sebe nebudeš zbytečně tlačit, u pohybu vydržíš dlouho, neos_reš se, protože víš, proč to děláš a víš vidět dílčí kroky k cíli. Když je mně a mému trenérovi jasné, co mě žene a čeho chci dosánout, tak se nám dobře spolupracuje a je vysoce pravděpodobné, že dojdeme, kam chceme. A nezoufej, motiv i cíl se mohou měnit, jen se vnímej a poslouchej.


2. Jedinečnost, originalita, specifičnostKaždý jsme trochu originál. Stále jsme velmi, ale velmi podobné fenotypové projevy jedné lidské DNA. Jsou však momenty, které nás dělají jedinečné. Každý z nás se potěší, když nám někdo poví, jak jsme originální a jedineční. Je to fakt, jsme. Tak se sakra nesnažme napodobovat Kiliana, ani Eluida, ani jinýho přepěknýho instagramera.

Ty jsi ty. Nekopíruj plány z časopisu, knih, instagramu nebo facebooku. Je možný, že se trefíš, ale je taky dost možný, že ne a pohyb/ sport tě pak dlouho bavit nebude. 

Tvůj trénink, stejně jako ty musí být originální, vytvořený pro tebe specificky. Máš svoje tempo učení, máš svoje návyky, máš svoji fyziologii.
Šak to celý snad děláš pro sebe, hm?


3. Pravidelnost, zvyk, disciplína, úspěchPokud chceš, aby to co děláš, mělo nějaký efekt, aby motiv a cíl získali na realitě, tak je třeba věnovat si čas pravidelně. Je to asi jako čistit si zuby a nebo si ráno po kávě sednou na královskou stolici. Nestačí jednou za měsíc. Z něčeho, co děláš s vědomím motivu pravidelně, se lehce stane zvyk. Když si vytvoříš svůj zvyk, rituál, tak jsi v něm víc disciplinovaný, jen tak něco tě neodradí pracovat a investovat do toho, co jsi si předsevzal.
Toto neznamená přímočarý úspěch, ale dost pravdepodobnou cestu k němu.Chci s tebou spolupracovat

Spolupráce


 
Nejsem ani náhodou všeználek, takže často a rád spolupracuji s fyzioterapeuty, jogíny, lékaři, sportovními centry a dokupy to dobře funguje.