Mohu s tebou trénovat i když nemám zkušenosti, jsem, dá se říci, začátečník?

Jasné. Nepracuji jen se zkušenými běžci. Mám v týmu začátečníky i poloprofíky, mladé pušky, ale i starší. Když si nastavíme reálné možnosti a cíle, tak úroveň tvých zkušeností není limit.

Nejsem z Bratislavy, je nějaká možnost tréninku na dálku?

Mám na starosti i sportovce, se kterými se vidím jen párkrát do roka. Mám i svěřence v ČR. Je to trochu náročnější na vlastní disciplínu, protože ti nestojím za zády a je lehké zahálet, ale zase tě prostřednictvím různých aplikací sleduji a ladíme tréninky v hovorech i několikrát do týdne.

Kolik stojí spolupráce s tebou?

Záleží, co konkrétně potřebuješ. Nejčastější položky jsou úvodní konzultace k výsledkům z lékařského sportovního vyšetření a nástin možností (30eur). Často na to navazuje tvorba plánu na míru, kdy součástí plánu je hovor každý týden k aktuálnímu stavu a možná úprava následujících týdnů (80eur). Plán je na 4 týdny a většinou se přehoupneme v delší spolupráci. Za 4 týdny se totiž nic moc smysluplného zvlánout nedá a toho jsou si lidi, kteří se rozhodnou systematicky sportovat, vědomi. A ještě se potkáváme v rámci individuálních tréninků, ládíme techniku, pracujeme na tempe,... dle potřeby bězce. Jeden osobní trénink je od 70-100min (20eur).

Víš mi v rámci tréninku poradit i s vybavením?

Rozhodně. Tuším, že míříš primárně k botům. To je to, co může ovlivňovat běžecký projev a pocit z běhu. Ale klidně poradím i s dalším vybavením. Pracoval jsem několik let v běžecké prodejně, kde se mi pod ruce dostalo spoustu značek a v jejich produktech se ještě celkem vyznám. Takže v pohodě.

Viděl jsem tu TYČ. To je pomůcka jen pro sportovce?

To vůbec! Dokonce si Tyč do praxe zařadilo už několik fyzioterapeutů a jogínů, kteří nepracují s profíky. Naopak, jejich klienti jsou často začátečníci a nebo lidi s nějakým pohybovým deficitem a tyč pomáhá v jejich komplexní terapii. Ku příkladu - u mého kamaráda se na ní víc hrají děti, než on sám. Je teda pro kohokoli, jen je potřeba k ní přistupovat s respektem ke svým aktuálním dovednostem.

Když si na Tyči nevím rady, tak se na tebe můžu obrátit?

Budu rád, když se na mě obrátíš. K Tyči je vždy i manuál základních a několik složitějších cviků. Pak, když už nevíš co se sebou, tak se klidně spojme a uvidíme, co se děje. Dále mám v plánu s jedním fyzioterapeutem vytvořit několika hodinový kurz, takže i tu je možnost najít odpovědi. A ještě co týden vyhazuji videa s cvikmi na IG zdenek_trener_bezcov. 

Užiju si kemp i jako hobík a člověk bez zkušeností v horách?

K účasti na kempu se vždy dostává dotazník k subjektivní posouzení schopností. Je to dost otázek na to, abychom poznali, že někdo je začátečník a pak si voláme a zjišťujeme víc. Když je člověk úplně nový v běhu i na horách a je  jediný takový záujemce, tak to obvykle nevyladíme. Běžně děláme na kempu tři výkonnostní skupiny, aby každá měla svého trenéra, ale neumíme vyhovět vždy.

Jak se mohu stát členem klubu Po Zemi?

Nu, to je zatím nedomyšlené. Teď fungujeme tak, že členy tvoří v podstatě zakládájící partie. Ale brzy vytvoříme nějakou možnost se přidat. Chceme brát členy, kteří respektují stejné hodnoty a v těch našich definovaných, se najdou. Ty, kteří to myslí vážně, ne tak, že každý víkend reprezentují jinou partu. Športový klub je na startovní čáře, dej nám pár týdnů a můžeme to zkusit. Ale pokud by ses chtěl/a přidat na nějaký společný běh, tak to není podmíněné členstvím v klubu a navíc urychlíme proces hodnotového ladení - v potu, blátu a kopci se pozná, jestli to bude fungovat.